Turen til Lillehammer 3. juni.

Det var 20 blide og forventningsfulle damer som møtte opp ved kirken lørdag morgen. Bussen stod klar og kursen ble satt nordover. Første stopp var Romedal, like utenfor Hamar. Her ble vi tatt imot av Liv som driver butikken Bjørnstad SKS as.

Dette viste seg å være et mekka for håndarbeidsglade damer. Store lokaler var fyllt til randen av symaskiner, garn, bekledningsstoffer og quiltestoffer. Vi ble servert kaffe med nybakt kringle og fikk et lite foredrag om symaskiner av Liv’s mann. Så bar det rett ut i stoffhyllene og vi var mange som hadde store poser da vi reiste. https://www.facebook.com/BjornstadSks

Trykk på bildene for å se dem større 🙂

Lillehammer var neste post på programmet. Der hadde vi planer om å besøke en quiltebutikk, rusle litt rundt i byen og avslutte med et besøk på Lillehammer Kunstmuseum.

Lillehammer Kunstmuseum er regnet for å være et av landets mest betydelige kunstmuseer. Se Visitnorway.no   Vi var så heldige å få se Jubileumsutstillingen for Jacob Weidemann 100 år: «Kinds of Blue – Jakob Weidemann 1942–1957»

Helt til slutt fikk vi vi knipset noen bilder hvor damenes antrekk passet svært godt til maleriene.

TAKK FOR TUREN JENTER!

Grasrotandel:
Tipper du eller spiller du Lotto?
Vil du gi grasrotandel til Lørenskog Quilteklubb?

Klubbens Organisasjonsnummer er: 988 060 852
Vi er takknemlige for din støtte.

Tilknytt Lørenskog Quilteklubb her:
https://www.norsk-tipping.no/grasrotandelen/#search=988060852

Dette innlegget ble publisert i Siste Nytt, Turer, Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *